اوج سئو | خدمات آموزش و مشاوره سایت با بیش از 5 سال سابقه کار

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی (به روز رسانی فروردین ۱۳۹۸)

قبل از پرداختن به دنیای بازاریابی دیجیتال باید ببینیم مارکتر کیست به شخصی که به تمامیه کانال های دیجیتال که در ادامه آورده شده است مسلط باشد و تسط آن ها بتواند موجب بیشتر دیده شدن ، افزایش ترافیک و افزایش فروش یک کسب و کار شود دیجیتال مارکتر میگویند.

دیجیتال مارکتینگ چیست (what is digital marketing) و انواع آن کدام است ؟

به تبلیغات ارائه شده از طریق کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو (گوگل ادز و سئو)، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی،ایمیل و برنامه های تلفن همراه اشاره دارد. در حالی که این اصطلاح گستره وسیعی از فعالیت های بازاریابی را پوشش می دهد

۱- بازاریابی موتور های جست و جو یا Search Engine Marketing

بازاریابی موتور های جست و جو خودش دو مورد میشه تبلیغات پرداختی گوگل یا همان google ads و بهینه سازی سایت (سئو) یا به صورت ارگانیک و طبیعی در صفحه اول موتور جست و جو مانند گوگل قرار میگیرید و یا باید هزینه هایی پرداخت کنید تا نمایش بهتری داشته باشید.

روش طبیعی نمایش در صفحه اول گوگل که بهش میگن روش های سئو سایت که .با رعایت ده ها فاکتور و صرف مدت زمان نسبتا زیاد میتوانید رتبه خوبی در بعضی از کلمات کلیدی داشته باشید که یکی از خدمات تخصصی همین سایت می باشد و میتوانید با تماس بگیرید تا براتون انجام بدیم.

روش پرداختی به ازای کلیک روی تبلیغ شما رو بهش (ppc) که مخفف Pay Per Click است نیازمند تشکیل کمپین گوگل ادورز در گوگل می باشد.فقط زمانی که روی تبلیغ شما کلیک شود پرداخت می کنید و هزینه از کمپین شما کم میشود. شما می توانید تبلیغات PPC خود را برای کشور هایی خاص و یا شهر هایی مشخص شده تنظیم کنید دست شما روی این نوع تبلیغ باز است متاسفانه در ایران این خدمات با محدودیت مواجه است در صورت نیاز به مشاوره میتوانیم کمکتان کنیم.

در نتیجه برای رسیدن به نتیجه سریع تر و باز خورد فعالیت خود میتوانید از روش پرداختی استفاده کنید اما اگر میخواهید با نتیجه طبیعی و ماندگاری بالا در صفحات نمایش داده شوید از سئو استفاده کنید.

۲- بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ (CONTENT MARKETING)

اگر نام بازاریابی محتوا (CONTENT MARKETING) را نشنیده باشید اوضاع کمی بحرانی می شود چرا که در دیجیتال مارکتینگ قدرت زیادی دارد،زمانی که ما به عنوان مدیران سایت سعی میکنیم محتوای خوب و کاربر پسند تهیه کنیم باید به میزان ماندگاری و جذب مشتری در سایت هم توجه کنیم این نوع مارکتینگ به سئوی پیشرفته و مدرن شما در سال ۲۰۱۹ بسیار کمک میکند شما از آن برای فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ خود میتوانید استفاده کنید.

ایجاد محتوا هوشمندانه که در طبیعت خود تبلیغاتی نیست، بلکه به جای آن آموزشی و الهام بخشیدن است، تهیه این نوع محتوا سخت است اما ارزش تلاش کردن رادارد. ارائه محتوایی که مربوط به مخاطب شماست، به شما کمک می کند که آنها را به عنوان منبع ارزشمند اطلاعات مشاهده کنید. علاوه بر آن،محتوای مجرب باعث می شود که آنها کمتر به شما خیره شوند در حالی که متوجه منظور شما نشده اند و یا اطلاعات ناقصی از کسب و کار شما کسب کرده اند.

۳ – بازاریابی شبکه‏ های اجتماعی یا سوشال مدیا مارکتینگ (Social media marketing)

مردم فقط به دنبال تماشای فیلم ناز کردن گربه ها و پست کردن خودکشی های مردم در رسانه های اجتماعی نیستند. بسیاری از شبکه های اجتماعی برای کشف، تحقیق و آموزش خود در مورد یک نام تجاری قبل از برقراری ارتباط با یک سازمان و یا شرکت ساخته شده اند.

برای یک دیجیتال مارکتر ، پست گذاشتن در فیس بوک و توییتر به خودیه خود کافی نیست. شما همچنین باید عناصر اجتماعی را در هر جنبه ای از بازاریابی دیجیتال خود بچرخانید و فرصت های به اشتراک گذاشتن در سایر سوشیال مدیا ها مانند اینستاگرام و گوگل پلاس را به هیچ وجه از دست ندهید.

ییشتر مخاطبان شما می خواهند با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، به احتمال زیاد آن ها بخواهندمطالب مفید شما را به اشتراک بگذارند. این در نهایت منجر به تبدیل آنها به مشتری می شود.

آیا میدانستین ۴۷ در صد از تمامیه کاربران اینترنت که علاقه مند به حضور در شبکه های اجتماعی هستند از فیسبوک استفاده میکنند و ۸۸ درصد این کاربران در شبکه پینترست حداقل یک پین ایجاد کرده اند.( نتایج بر اساس آنالیز سایت jeffbullas.com)

۴ – ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

شرکت بازاریابی دیجیتال بسیاری پیدا شده اند که بازاریایی ایمیلی را انجام می دهند.ایمیل مارکتینگ یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ است که بیش از دو دهه قدمت دارد و هرگز منقرض نخواهد شد.هنوز سریع ترین و مستقیم ترین راه برای رسیدن به مشتریان با اطلاعات حیاتی در مورد آن ها است.دلیل ساده است کاربران بسیاری در اینترنت به ایمیل های خود متصل هستند. فقط از خودتان بپرسید که چند بار ایمیل خود را در ساعت گذشته چک کرده اید منظور ما همین است اهمیت ایمیل مارکتینگ به دلیل طیف گسترده استفاده مشتریان .
اما بازاریابان بزرگ می دانند که هر نوع ارسال ایمیلی موفقیت آمیز نخواهد بود. ایمیلی که بتواند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد باید جذاب، مناسب، آموزنده و سرگرم کننده باشد. برای موفقیت، ایمیل های بازاریابی شما باید این چهار ویژگی اصلی را داشته باشد:
قابل اعتماد بود
مربوط به کسب و کار
قابل بحث بودن ( ارتباط دو طرفه)
استراتژی ارسال منظم

۵ – موبایل مارکتینگ (MOBILE MARKETING)

موبایل مارکتینگ نوعی از بازاریابی دیجیتال که امروزه دستگاه های تلفن همراه تبدیل به یک بخش مهم از فعالیت های روز مره شده اند و به طور فزاینده جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند .دیجیتال مارکتینگ امروزه به طور جدی به آن گره خورده است.دستگاه های موبایل در جیب های ما نگهداری می شوند، در کنار تخت های ما نشسته اند و در طول روز دائما بررسی می شوند. این باعث می شود موبایل مارکتینگ فوق العاده مهم باشد، بسیار متنوع و پر پیچ و خم با مفاهیمی است که دائما در حال تغییر هستند در این نوع از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ نیاز است که شما به روز باشید.
بررسی کنید برای کسب و کار شما SMS بهتر است یا MMS این شاخه هم باید با ازمون خطا بررسی کنید.
در زیر مجموعه موبایل مارکتینگ، اپلیکیشن مارکتینگ قرار دارد که در حال حاضر به نام app store optimization نیز شناخته می شود در این مفاهیم شما می آموزید چگونه با کمک علم سئو جایگاه برنامه های تلفن همراه خود را در اپ استور ها افزایش دهید و موجب بالا رفتن تعداد نصب اپلیکیشن خود شوید.

۶ – اتوماسیون مارکتینگ (Marketing Automation)

اتوماسیون بازاریابی یک پلت فرم یکپارچه است که تمام بازاریابی دیجیتال شما را با هم مرتبط می کند.بدون آن، کمپین های شما مانند یک پازل ناتمام با یک قطعه مهم از دست رفته خواهند بود. نرم افزار اتوماسیون بازاریابی ساده و خودکار کارهای بازاریابی و گردش کار را بررسی میکند. مهمتر از همه نتایج و ROI و یا همان نرخ بازگشت سرمایه را در کمپین های دیجیتال مارکتینگ اندازه گیری میکند شاید شما نخواهید از یک نوع روش بازاریابی که سود خوبی به شما نمیرساند استفاده کنید و بخواهید آن را حذف کنید این اتوماسیون مارکتینگ موجب رشد سریع تر کسب و کار شما خواهد شد.
منبع خارجی جهت مطالعه بیشتر :
HubSpot
what is digital marketing?